Dziecko w sieci – czy wiesz co robi?

Dziecko w sieci – współczesny problem

Czy wiesz co Twoje dziecko robi w sieci? Być może na co dzień to grzeczny chłopiec lub dziewczynka, która dobrze radzi sobie w szkole, jednak w internecie zmienia się nie do poznania i życzy innym śmierci? Brzmi niewiarygodnie? Ostatnia akcja niezależnych portali internetowych pokazuje że największymi gwiazdami na youtube to osoby które szerzą przemoc i nienawiść i najczęściej oglądają to dzieci w przedziale wiekowym 9-15. Nauczycielki coraz częściej zgłaszają przypadki przemocy wśród dzieci uczęszczających do podstawówki. Dziecko w sieci jest zdane na siebie.

Ciemna strona Youtube

Internet ma swoje mroczne strony. Wie o tym każdy kto choć raz chciał zobaczyć coś więcej nic Facebook czy Onet. Jednak ostatnimi czasy Polski Youtube coraz częściej staje się miejscem w którym niskiej jakości content zbiera milionowe wyświetlenia. Głównie wśród dzieci. Co jest na tych filmach? Przeważnie dorośli ludzie grający w gry. Jak można się domyślić nie mówią oni czystą i piękną polszczyzną. Jednak wulgarny język to niejedyny problem. W grę wchodzą zachowania, które nawołują do przemocy wobec innych użytkowników Youtube. Młode dziecko chłonie takie zachowanie jak gąbka.

Czy można coś z tym zrobić?

Wielu dużych Youtuberów korzysta z sieci partnerskich które określają ramy zachowania. Dzięki statystykom yotutube można mniej więcej określić jaki jest średni wiek widza na danym kanale a potem poprosić sieć partnerską o podjęcie odpowiednich kroków. Jednak to nie wszystko przede wszystkim warto się zainteresować co Twoje dziecko robi w internecie. Rodzice bardzo często nie zdają sobie sprawy w jakie gry gra i co ogląda ich dziecko. Przykładem może być tu historia pewnego młodego streamera który korzystał z serwisu twitch.tv. Na jego streamach królował wulgarny język oraz przemoc słowna wobec innych grających. Dopiero po tym jak rodzicie zobaczyli co ich dziecko wyprawia w sieci zarefowali. Wcześniej nie zdawali sobie sprawy. Ten młody chłopak potem na streamie przepraszał wszystkich za swoje zachowanie jednak takich jak on jest więcej. Dlatego rodzicu sprawdzaj Co Twoje dziecko robi w sieci.