Jak wybrać biuro rachunkowe? Sprawdź

Biuro rachunkowe – na co zwrócić uwagę?

Biuro rachunkowe to ważny element każdej nowej firmy. Od rodzaju współpracy będzie zależeć to czy firma będzie działać prawidłowo czy nie. Od momentu kiedy certyfikat księgowy nie jest wymagany na naszym rynku pojawiło się wiele nowych firm oferujących usługi księgowe. Łatwo się nadziać na firmę, która mimo zapewnień nie poradzi sobie z obowiązkami jakie jej zlecasz. Dziś przedstawię wam kilka porad, które pomogą wam przy podjęciu tej ważnej decyzji.

Możesz rozliczać się sam

Zakładając nową firmę przede wszystkim zastanów się czy potrzebne jest Ci profesjonalne rozliczenie. Jednoosobowa działalność gospodarcza to bardzo prosta księgowośc. Każdy kto przeczyta poradnik posługiwania się księgą przychodów i rozchodów będzie wstanie to zrobić. Dzięki temu możesz w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze które miałeś przeznaczyć na biuro rachunkowe. Warto wspomnieć, że żyjemy w erze internetu. Jest wiele stron, które pozwalają na wystawianie faktur online, a także katalogowanie ich. Za niewielką opłatą można skorzystać z pomocy profesjonalnego księgowego. Dlatego przy jednoosobowej działalności warto rozważyć samodzielną księgowość.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli jednak prowadzone przez nas przedsiębiorstwo nie obejdzie się bez pomocy specjalisty warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze księgowej. Przede wszystkim nie bój się zadawać pytań. Masz do tego pełne prawo tym bardziej, że być może powierzysz tej firmie sprawy finansowe swojego biznesu. To bardzo duży krok, który wymaga zaufania. Dlatego dobrze jest wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego.

  • Po pierwsze zapytaj o Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów. Obecnie nie jest on wymagany do prowadzenia firmy księgowej jednak jeżeli firma go posiada to jest to dla Ciebie bardzo ważny sygnał. Dzięki temu wiesz, że takie biuro posiada spory staż a także spełniło warunki potrzebne do uzyskania tego certyfikatu. To cenna wiadomość.
  • Po drugie zapytaj o ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to sygnał dla Ciebie, że takie biuro traktuje swoich klientów bardzo poważnie. Musisz wiedzieć, że w razie problemów przed urzędem skarbowym będziesz odpowiadać Ty. Jeżeli poniesiesz z tego tytułu straty finansowe ubezpieczanie je pokryje.
  • Po trzecie jakość obsługi klienta. W tej branży ważne jest to aby kontakt między biurem, a klientem był dobry. Ułatwi to obu stronom prace. Niestety wiele firm o tym zapomina. Dlatego zwróć uwagę na jakość obsługi klienta. Dobrze jest aby osoba odpowiedzialna za twoje rozliczenia wiedziała co i jak kiedy do niej dzwonisz.

Polecane biuro

Trzymając się tych trzech prostych zasad jesteś w stanie wybrać dobre biuro. W Elblągu jest wiele rzetelnych i profesjonalnych firm. Jedne istnieją długo inne mają krótki staż jednak dzięki temu, że spełniają oczekiwania klientów są rozpoznawalne na naszym rynku. My osobiście polecamy Ad Rem Biuro Rachunkowe – biuro-rachunkowe.elblag.pl