Marketing internetowy – nowy wymiar reklamy

Marketing internetowy czyli dotrzyj do klientów

Internet to miejsce w którym znajdziemy niemal wszystko. Każdego dnia korzystają z niego miliony ludzi na całym świecie. Mimo to nadal wielu przedsiębiorców nie docenia siły jaką internet oferuje. Brak przerzucenia się na nowoczesne podejście w przeciągu kilku lat może doprowadzić do problemów Twojej firmy. Co z tego że oferujesz najlepsze usługi skoro ludzie nie mogą znaleźć o Tobie informacji. Prawda jest taka że następuje wymiana pokoleniowa i młodsi klienci zawsze poszukiwania rozpoczynają od przeszukania sieci. Twoja konkurencja postawiła na reklamę w internecie a Ty nie? Cóż prawdopodobnie tracisz spore ilości klientów. Marketing internetowy to coś na co musisz zwrócić uwagę.

To coś zupełnie innego niż spam

Marketing internetowy to nie tylko spam mailowy. To branża która przyczynia się do wzrostu sprzedaży lokalnych przedsiębiorców. Ktoś kiedyś zażartował że jak nie ma czegoś w Google to to po prostu nie istnieje. Pół żartem pół serio można powiedzieć że to zdanie idealnie oddaje szanse na sukces osób które nie chcą promować się sieci. W dzisiejszych czasach obecność w internecie to podstawa działalności. Nie ważne czy będzie to strona na facebooku czy własna domena. Musi być znak który klient bez problemu będzie mógł odnaleźć.

Zacznij od strony WWW

Swoją przygodę z internetem najlepiej rozpocząć od utworzenia strony internetowej. Będzie to taka Twoja wizytówka w sieci. Należy umieścić na niej wszystkie najważniejsze informacje na temat działalności firmy. Cennik, oferta, dane kontaktowe to informacje które są najbardziej pożądane przez potencjalnych klientów odwiedzających Twoją stronę. Dlatego zadbaj aby wszystkie te informacje pojawiły się na stronie i były łatwo dostępne. Jeżeli ukryjesz je za bardzo i klient nie będzie mógł ich znaleźć wyjdzie z Twojej strony i zacznie szukać u konkurencji.

Albo Google

Kiedy mamy już własną stronę możemy zastanawiać się nad formą promocji w wyszukiwarce. Mamy dostępne dwa modele promocji płatne za kliknięcie reklamy od Google oraz działania pozycjonerskie które mają na celu pojawienia się linku do Twojej strony na pierwszej stronie wyników naturalnych. Płatna reklama od Googla jest na początku o wiele bardziej skuteczniejsza bowiem wyniki mamy od razu. Jednak w zależności od branży może być ona bardzo kosztowna. Działania pozycjonerskie polegają na sukcesywnym pozyskiwaniu linków do naszej witryny co sprawia że w oczach Google jest to strona warta uwagi. Warto jednak pamiętać że takie działania są ryzykowne i brak umiejętności może prowadzić do kary.

Albo Facebook

Jeżeli reklama w Google to nie jest to czego szukamy to możemy sprowadzić swoich sił na Facebooku. Tutaj nasza przygoda rozpocznie się o utworzenia strony które popularnie nazywana jest fanpage. Po stworzeniu fanpage konieczne będzie uzupełnienie wszystkich ważnych informacji na temat naszej firmy i profilu działalności. W ten sposób będzie nam o wiele łatwiej ustawić płatne reklamy Facebooka które pomogą nam ściągnąć potencjalnych klientów. Kiedy załatwimy to wszystko musimy dbać o nasz fanpage raz dziennie wrzucić jakiś post który pokaże że nie jest to martwa strona.

Podsumowanie

Jak widać formy promocji w internecie są różne. Jednak pozwalają dotrzeć do ludzi którzy są konkretnie zainteresowani naszą ofertą. To o wiele ciekawsze rozwiązanie niż reklama tradycyjna które przeważnie w małym procencie trafia do osób zainteresowanych. Jeżeli chcesz aby Twoja firma zwiększyła obroty postaw na marketing internetowy. To nie może się nie udać.