Pompy ciepła – zadbaj o swoją planetę

Pompy ciepła – prosta ekologia

Dbanie o naszą planetę to temat, który przebija się do naszych głów coraz częściej. Ekologia przestała być wiochą a stałą się czymś ważnym. Regularnie degradowanie środowiska naturalnego doprowadziło do tego że już teraz są na ziemi tereny na których żyć się nie da. Nie mówię tu o miejscach w których rządzi natura mówię o miejscach które zniszczył człowiek. Przykładów jest wiele Prypeć czy choćby Bhopal. Takie katastrofy zmieniły postrzeganie świata przez zwykłych ludzi którzy coraz częściej sięgają pod odnawialne źródła energii jak np. pompy ciepła.

Co to jest?

Co to jest pompa ciepła? W skrócie jest to maszyna która ma za zadanie dostarczyć energie cieplną z miejsca ciepłego do zimnego. Prościej już się tego nie da wytłumaczyć. Pompę ciepła stosuje przy pozyskiwaniu energii cieplnej z wnętrza ziemi. Jest to bardzo efektywne urządzenie która w znacznym stopniu pozwala ograniczyć koszty ogrzewania domu. Proces instalacji pompy jest bardzo złożony dlatego decyzja o zastosowaniu tej technologii powinna zostać podjęta jak najszybciej.

Projekt jest ważny

W zasadzie już w momencie projektowy powinna pojawić się informacja o zastosowaniu odnawialnego źródła energii jakim jest pompa ciepła. W ten sposób można dobrać odpowiednie materiały które pozwolą na prawidłową izolację mieszkania. Wiele firm w tym Elektro-sanit już na etapie projektowy doradza swojemu klientowi tak aby inwestycja była jak najbardziej opłacalna.

Dobór sprzętu

Dobór odpowiedniej pompy ciepła odbywa się za pomocą programu który symuluje zużycie. W ten sposób inwestor wie jaką pompę potrzebuje. Po wybraniu odpowiedniej pompy trzeba załatwić wszystkie sprawy formalne z jej instalacją. Zwykle czas potrzebny na zdobycie wszystkich zezwoleń wynosi około dwóch miesięcy. Kiedy mamy już pompę i wszystkie papiery następuje instalacja pompy. Na początku wierci się otwór na głębokość 100 metrów. W ten sposób unika się problemu ze zmianą temperatury gleby. Po wywierceniu otworu i wprowadzaniu sądy cała instalacja jest łączona ze sobą z przerwami na testy ciśnieniowe. Kiedy wszystko jest ok całość zostaje oddana do użytku.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tu: pompy ciepła elbląg