Siostry odnalazły się po 65 latach – niezwykła historia

Siostry odnalazły się po 65 latach – dzieliło je 100 km

Niesamowita historia miała miejsce w Elblągu. Dwie siostry odnalazły się po 65 latach rozłąki. Historia która w erze cyfrowej nie powinna mieć miejsca zdarzyła się naprawdę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Z pomocą Pani Zofii wyruszył Dziennik Elbląski. Po publikacji historii rozdzielonych sióstr do redakcji odezwał się informator który pomógł doprowadzić do rozmowy telefonicznej Pani Zofii z odnalezioną siostrą Teresą.

Rozdzielone za młodu

Pani Zofia w wywiadzie dla Dziennika Elbląskiego mówiła, że chce odnaleźć Teresę bo to jej życiowe marzenie. Siostry zostały rozdzielone w 1951 roku po śmierci ojca Filipa Bunalskiego. Zofia była w wieku 9 lat, a teraz miała 1,5 roku. Pani Zofia nigdy nie zapomniała o siostrze szukała jej przez ponad 50 lat. Dzięki temu udało się jej ustalić że siostra może mieszkać w Elblągu. Historia jest o tyle zdumiewająca, że siostry nie mogły się odnaleźć mimo iż dzieliło je tylko 100 km.

Pomogła publikacja

Piątkowa publikacja w Dzienniku Elbląskim nadała sprawie nowego tempa. W poniedziałek rano do redakcji odezwała się czytelniczka która pomogła skontaktować się z bliskimi pani Teresy. We wtorek rano siostry odbyły ze sobą pierwszą rozmowę telefoniczną od 65 lat. Emocje były ogromne a łzy szczęścia lały się obficie. Obie panie spotkają się ze sobą w święta. Obie twierdzą że będą to cudowne święta.