Świąteczne Choinki w Elblągu zabłysną 6 grudnia

Świąteczne Choinki

Świąteczne Choinki w Elblągu od 6 grudnia

Święta tuż tuż. W Elblągu rozpoczęło się montowanie świetlanych ozdób. W trzech miejscach naszego miasta pojawią się ogromne choinki. Odpalenie światełek nastąpi 6 grudnia. Właśnie wtedy miasto trafia pod opiekę św. Mikołaja z Miry. Zachęcamy mieszkańców do spacerów 6 grudnia. Warto zobaczyć świąteczne choinki i ozdobne oświetlenie.

Ozdoby świąteczne

Lampki i świąteczne ozdoby pojawią się na głównych ulicach Elbląga oraz Starym Mieście. Tradycyjnie już udekorowana zostanie ulica Hetmańska, 1 Maja oraz Łączności. Miasto stara się regularnie powiększać liczę ozdób. W tym roku również planowane jest ozdobienie trakcji tramwajowej przy ulic Płk. Dąbka. W tym roku miasto zaopatrzyło się w 26 dodatkowych dekoracji. Wzór nowych dekoracji jest taki sam jak starych aby utrzyma jednolity wygląd.

Choinki

W czwartek zaczęto montować choinki na Starym Mieście. Wczoraj takie drzewko przyozdobiło plac Kazimierza Jagiellończyka. Prawdziwą atrakcją będzie choinka na Placu Dworcowym. Stanie tam, żywe, pachnące lasem drzewko. Dzień odpalenia lampek będzie dniem szczególnym dla miasta. Będą to pierwsze mikołajki odkąd patronem miasta został Św. Mikołaj z Miry. Starania o patronat radni rozpoczęli już w maju tego roku. Za mocą uchwały rady miasta diecezja elbląska wszczęła procedurę kościelną w tej sprawie.

Patronat

Papież Franciszek I przychylił się do prośby elbląskiej diecezji i wydał zgodę w specjalnym dekrecie. Z tej okazji 6 grudnia o 16:30 rozpocznie specjalne posiedzenie rady miasta na której podjęta zostanie uchwała pieczętująca patronat. Radni zachęcają do spacerów tego dnia aby razem cieszyć się z tej chwili.